Nedaří se vám zamaskovat tmavé kruhy pod očima?

Poradíme vám ty nejosvědčenější triky profesionálních vizážistů. 

 

 

 

 

   Věděli jste, že za kruhy nemůže jen nevyspání, přemíra alkoholu či přepracování?

   Podívejte se, co všechno je za tmavé kruhy zodpovědné.

 

 

 

 

 

 

1. křivky obličeje 

Kruhy se můžou tvořit čistě kvůli plasticitě obličeje. Pod očima máte výrazné prohloubení, kam nedopadá světlo, a chybí tam tuková tkáň. Tento problém lze spravit jedině zákrokem estetické chirurgie.

 

2. nedostatečné prokrvení

Kruhy v nafialovělém odstínu většinou znamenají, že vaše tělo je špatně prokrvené. Chybí vám zkrátka pohyb, máte sedavé zaměstnání anebo příliš mnoho stresu.

 

3. škodlivé prostředí 

Pokud se pohybujete ve znečištěném, např. zakouřeném  prostředí, pak jsou tmavé vaky pod očima důkazem, že vaše játra a žlučník tyto škodliviny nezvládají odbourat. 

 

4. únava oči

Zvažte, kolik času trávíte u počítače, mobilu či televize. Monitor vytváří velmi nepřirozené pro oči záření a navíc nutí nás být stále soustředění - to unavuje. Dle vědeckých studií, před obrazovkou mrkáme mnohem méně často než normálně a kvůli tomu oko je přesušené.

 

Řešení pro tmavé kruhy:

 

1. KRÉM POTLAČUJÍCÍ KRUHY A VÁČKY POD OČIMA

Tento krém jsme objevili celkem nedávno a je skutečně zázračný - hlavně na pytle/váčky pod očima. Za pouhé 2 minuty zredukuje nahromaděnou pod očima tekutinu. Dokáže taky zmírnit výskyt tmavých kruhů. Krém aplikujeme v první fázi líčení, spolu s krémem nebo emulzí pod make-up.

 

 

 

 

 

Pokud jste nedůvěřivé, jako my na začátku, podívejte se na video >>,

které ukazuje, jak tento krém funguje a pak se vraťte k nám a dočtěte článek:)

 

 

 

 

 

 

2. ROZJASŇUJÍCÍ KOREKTOR COBY LODNÍ PLACHTA

 

Pokud vaše kruhy jsou jen občasné a jsou jen mírně tmavší než barva pleti, měl by vám stačit klasický tekutý korektor pod oči. Korektor musí být mírně světlejší než odstín make-upu a je důležité ho nanést nejen pod samotné oko až k řasám, ale i do okolí nosu a vnitřního koutku oka tak, aby vzniknul světlejší trojúhelník a konkrétně lodní plachta:)

 

 

 

3. KRÉMOVÝ KOREKTOR V ODSTÍNU MRKVE

 

Pokud máte kruhy abnormálně tmavé či barevné (fialové, namodralé), světlý korektor nebude stačit. Možná se vám povede kruhy lehce zesvětlit, ale určitě nezmizí úplně. V horším případě kruhy vám třeba i zezelenají a celý obličej bude vypadat hodně nezdravě.

Vizážisté mají na to jediné fungující řešení - oranžový korektor, ale opravdu oranžový až oranžovo červený.

 

Jedině tato barva dokáže zneutralizovat nechtěný nádech. Na korektor naneste ještě tenkou vrstvu make-upu anebo klasického korektoru pod oči a pleť konečně bude rozzářená a světlá.

My ve studiu ProBeauty používáme běžně na proměnách tuto paletu, která řeší absolutně všechny možné přebarvení. 

 

 

Jak nanášet korektor pod oči?

 

Korektor vždy roztírejte pomocí prstů, nikoliv aplikátoru, který je součásti balení. Pro lepší přilnutí můžete korektor rozetřít nejdříve mezi dvěma prsty, aby se zahřál do tělesné teploty, a až pak ho nanést rovnou pod obě oči jemným poklepáváním. Pokud zjistíte, že po aplikaci jsou stále vidět tahy prstů, použijte zakulacenou houbičku.

S množstvím korektorů spíše šetřete, čím více ho dáte, tím pravděpodobnější, že přebytek produktů se bude srážet a hromadit ve vráskách.

 

Autorka článku: Monika Romanowska