Každý člověk má jako součást svého vzhledu barevný typ. Je jak krevní skupina - nemění se po celý život.

Prozradíme vám, co je absolutně nutné o svém typu vědět, co všechno ovlivňuje a jak ho rozpoznat.

Navíc si řekneme, jak zacházet s černou barvou, aby vám neškodila, a jestli máte nosit zlaté nebo stříbrné šperky.

 

 

Co je barevný typ?

Jsou to všechny barevné prvky, které vytváří vzhled: barva pleti, duhovky, bělma, vlasů, obočí, zubní skloviny či pigment rtů.

 

Barevný typ se prý nemění, ale co když mi po dovolené ztmavne pokožka?

Odstín pleti se v průběhu roku sice mění, ale (i přes opálení) barevný typ zůstává stejný. Ani stárnutí (šedivé vlasy) nezpůsobuje změnu typu.

 

Proč bych měla znát svůj barevný typ?

Abyste věděla se 100% jistotou, co vám bude nejvíce slušet. Budete-li se držet určené barevné škály v souladu se svým vzhledem, máte jistotu, že jedno k druhému ladí. Budete zkrátka přirozeně krásná. Podívejte se na dvě ukázky:

 

1. letní typ s pastelovou barvenou škálou (blond vlasy, šedo-grafitový základ šatníku a k tomu jahodový kabátek)

 

   

 

2. zimní typ s kontrastní barevnou škálou (tmavé vlasy, kombinace dvou výrazných barev)

 

 

Není pojem "krásná" otázkou vkusu nebo názoru?

Ve většině případů za krásné považujeme to, co je vyvážené a sladěné. Je to kombinace matematiky (proporce obličeje či postavy) a fyziky, konkrétně optiky (sladění podtónu, který převládá v našem vzhledu, s barvami oblečení, líčidel a vlasů).

 

Jak zjistím, jaký jsem typ?

Existují dvě metody určování barevného typu:

1. Tabulka, kde najdete popis nejčastějších rysů pro každý typ. Najdete tam typické vlastnosti, jako jsou barva pleti či rychlost opalování. Problém je v tom, že ne každá z nás je ukázkový příklad svého typu. Často máme rysy smíchané (přesto vždy lze určit jeden převládající typ). Tato metody je velmi nespolehlivá a matoucí.

2. Šátkový test>>, který spočívá v otestování různých barevných šátků s různými podtóny. Díky tomu i vy sama můžete vidět, jak barva ovlivňuje váš vzhled. Nesprávné barvy dokážou změnit rysy obličeje (zakulatit ho nebo naopak zvýraznit ostré rysy), podtrhnout únavu (kruhy pod očima, pórovitost pleti, zarudnutí atp.). Správné odstíny naopak pokožku omladí, vyhladí, sjednotí. Barvený typ se často přirovnává k vizážistce. Se správnou barvou budete vypadat přirozené krásná (jako nalíčená) i  když budete zrovna rozcuchaná a nevyspaná koukat na sebe po ránu do zrcadla:)

 

Je to tedy tak, že smím nosit jen některé barvy? Co moje oblíbená černá?

Tak tady se chvilku pozastavíme. Toto je totiž největší mýtus kolem barevného typu. 

Barevný typ vám neurčuje, jakou barvu máte nosit. Volba barvy - to jestli si vezmete šaty zelené, žluté nebo černé - záleží na vašich preferencích, na náladě, na vaší osobností. Barevný typ vám pouze říká, že pokud už se pro určitou barvu rozhodnete, máte volit konkrétní její odstín. I černá má více odstínů, např. pro letní typ je vhodná grafitová.

 

Barevné typy jsou čtyři: jaro, léto, podzim, zima.

 

Každý z nich má ve své škále všechny barvy, ale pokaždé s jiným nádechem (podtónem).

Jako příklad si ukážeme třeba zelenou:

v jarním typu je každá barva mírně nažloutlá a tak i zelená je jaksi veselejší, optimističtější, připomíná čerstvou trávu nebo zeleninu (zelené jablko)

 

léto je vždy extrémním sluncem vyšisované a tak i barvy získávají popelavý a našedlý nádech, připomínají vodovky nebo třeba zmrzlinu (pistáciovou)

 

na podzim příroda je zemitější a tak i v barevné škále se projevuje více nahnědlosti a tlumenosti

 

zimu je dobře propojit rovnou se Silvestrem a všemi těmi flitry, třpytky a zářením, které se na každé party musí objevit; barvy jsou hodně výrazné a kontrastní (až neonové nebo reflexní) 

 

 Jak je to se šperky, také mám volit podle nálady?

Šperk je barevným prvkem, i když se zdá bezbarvý. Základní rozdělení, které je potřeba znát, je na šperky teplé a studené. I barevné typy se takto dají rozdělit. Pokud tedy jste teplý typ (jaro nebo podzim) měla byste nosit teplé šperky (žluté zlato, měděné doplňky nebo třeba i dřevěné). Pokud jste studený typ (léto a zima) rozhodně vám budou více slušet šperky stříbrné, příp. bílé zlato, perly, štras, zirkony atp.

 

Jak rozpoznám teplou od studené barvy?

Většina lidi vnímá teplé barvy jako více přírodní, podobají se rostlinám. Dobrou ukázkou jsou odstíny, které uvidíme v lese, na louce, v parku. 

Studené barvy působí více "umělým" dojmem, připomínají město (chodníky, budovy, ocel, plast).

 

Co, když nemám cit na barvy, a ty rozdíly nevidím?

Pokud absolvujete šátkový test, získáte tištěný vzorník odstínů pro všechny typy. Budete moci s ním nakupovat a vždy se ujistit, zda kupujete tu správnou barvu. Součásti barevné typologie je také instruktáž, jaké odstíny vlasů jsou pro vás vhodné, jakou paletu očních stínů si pořídit a jaký odstín červené rtěnky vám nejvíce padne.

 

 

Máte chuť na velkou změnu?

Už dnes se k nám můžete objednat a poradíme vám, jaký účes, líčení a styl vám nejvíce sedne.

Vždy se zaměřujeme i na životní etapu, kterou si zrovna procházíte. Nový vzhled tomu přizpůsobíme.

Jdeme do hloubky.

Vyberte si svůj program proměny >>