Petra vyhrála naši pravidelnou soutěž o proměnu vizáže: tentokrát jsme vytvořili jak denní, tak i večerní look! 

Na výherkyně našich soutěží máme opravdu štěstí, obrovské štěstí. Jsou to vždy úžasné ženy, v srdci dobré, velmi přátelské, obětavé, statečné. I tentokrát tomu nebylo jinak.

 

 

Petra nám poslala tuto přihlášku:

 

 

Mám strach!

Nebojím se pavouků, hadů, myší a podobného zvířectva.
Nebojím se překopat celou zahradu, když si myslím, že by to pak vypadalo líp.
Nebojím se cokoli rozmontovat a zase smontovat (i když je fakt divný, že občas zbyde nějaký ten šroubek).
Ale jak jde o vlasy ... mám strach. Bojím se totiž změny.
Hlavním důvodem, proč se změny účesu bojím, je můj strach z nejasného výsledku. Nevím totiž jaký střih je pro mne vhodný ani jaká barva by mi nejlépe sedla. Z této mojí nevědomosti došlo v minulosti k pár změnám, které se tak úplně nepovedly. Ale i díky tomu jsem se leccos naučila. Stačí málo - ochočit svůj strach, a hlavně si nechat poradit od někoho, kdo tomu rozumí.
Ráda bych se tomu strachu postavila čelem. A jestli to čelo bude s ofinou nebo bez, to bych ráda probrala s Vámi. Když se totiž nechám strachem zastavit, nemůžu se otevřít novým životním zkušenostem. Rozumnější než předstírat, že se nebojím, je naučit se se svým strachem pracovat a vaše soutěž o proměnu je pro mne podanou pomocnou rukou. Uvědomuji si, že přesto, že se bojím, můžu do změny jít. Protože změna je život. Když děláme změny, tak žijeme. A já chci žít!

 

 

 

 

 

 

 

 

Seznámení

Když Petra vstoupila do našeho studia, jako by se rozsvítilo slunce. Hned od začátku z ní vyzařovala velmi pozitivní energie, životní optimismus. Zároveň bylo znát, že je Petra ve stresu, že má zkrátka strach z toho, co jí čeká. Takže se její přihláška potvrdila:)

Petra pracuje jako účetní v jedné firmě už 22 let. Před rokem zhubla 12 kilo díky proteinové dietě a do teď se drží zdravé životosprávy včetně pravidelného cvičení. Za rok bude slavit 50-té narozeniny  a její okolí to dost řeší. Více než ona sama:) Petra je velmi sympatická a otevřená bytost. Neskrývá pravé city, což bylo pro nás hodně důležité. Mohli jsme ji poznat a dobře zvolit novou image.

 

Vlasová proměna

Petra nosí přírodní vlasy, které dříve melírovala. Vlasy má hodně jemné a je pro ni problém vytvořit v nich objem. I když jsme nedělali barevnou typologii, věděli jsme, že Petra jednoznačně musí zůstat blondýnkou. Ztmavení vlasů by zkazilo jemné rysy obličeje a udělalo jí starší, přísnější, méně ženskou a přátelskou.

Kadeřnice (taky Petra) doporučila promelírovat vlasy. I když jsme s tím původně nepočítali, tak pro dobro věci a výsledný efekt jsme proměnu prodloužili o hodinu, abychom mohli doladit nažloutlý odstín, který po odbarvení vzniknul. Petra (kadeřnice) vykouzlila krásný popelavý odstín s velmi jemnými proužky. To naši výherkyní rozzářilo a omladilo. 

Při konzultaci střihu jsme řešili délku vlasů. Nechat delší? Nebude škoda je ostříhat? Nebo zkrátit? Jak radikálně? Dospěli jsme k názoru, že v tak dlouhých a jemných vlasech bude těžké vytvořit objem. Nejde a ni o nás, ale o Petru, když se bude dennodenně česat doma. Hodně krátký zase střih by odhalil mírně ostřejší konturu brady a Petra by vypadala přísněji. Zvolili jsme délku mikáda v holčičím stylu a skutečně se stalo to, že Petra vypadala velmi něžně, jemně a nevinně:) Nový účes zkrátka krásně sednul s osobností naší výherkyně.

A tady ji máte!

 

        

 

Líčení - denní a večerní varianta

Pokud sledujete naše proměny, tak určitě znáte základní koncept, kde po změně účesu následuje denní líčení.

Rozhodli jsme se tento koncept obohatit a rozšířit vizážistickou část o večerní líčení. Je dobré vědět, jak za 5 minut předělat denní vzhled na slavnostní. Občas je fajn vypadat sexy, nalíčit rty červenou rtěnkou nebo si vyzkoušet prodloužené řasy. To všechno včetně zvýrazněné oční linky jsme dopřáli Petře.

V denním líčení jsme se zaměřili na potlačení známek únavy. Výrazné kruhy pod očima jsme maskovali speciálním oranžovým (!) korektorem a hlubokou vrásku mezi obočí jsme zakryli světlým korektorem v tužce, ještě před aplikací make-upu. Pastelově růžová rtěnka ve spojení s novým oblečením dodala Petře jemnost a něžnost.

Na večerní podobu jsme Petře dolepili umělé řasy v trsech, aby nebyly rozeznatelné od její přírodních, na rty jsme aplikovali malinovou rtěnku a zvýraznili jsme konturu oka a tváře. Petru jsme potom převlékli do kobaltově modrého topu a přidali výrazné šperky. Kadeřnice zvlnila vlasy kulmou a sepnula jednu stranu dozadu, aby vytvořila větší asymetrii.

Na závěrečné focení jsme pozvali profesionální fotografku Báru, která se postarala o krásné snímky ve slavnostním duchu.

 

  

 

Reakce okolí

Petra nám po proměně poslala tento komentář:

 

Dvojitou proměnu jsem vyhrála v soutěži a, i když jsem se sama přihlásila, tak jsem tam šla se sevřeným žaludkem. Znáte ten pocit, kdy se na něco moc těšíte, ale zároveň z toho máte tak trochu strach?

Hlavou se mi honily miliony věcí. Jak to bude probíhat, jakou barvu mi vyberou, jak mě ostříhají, namalují ... nebude to málo anebo moc? Prostě panika.

Ale když to začalo ... byla to jízda.

Paní Monika je skvělá a už při úvodním rozhovoru dokázala navodit skvělou atmosféru a rozptýlit všechny pochyby. S kadeřnicí Petrou jsou sehraný tým, a tak stačilo jen pár slov a Petra už kouzlila. Za chvíli na mne ze zrcadla koukal někdo úplně jiný. No a když si pak paní Monika vzala k ruce barvičky, nestačila jsem koukat. Nechtělo se mi věřit, že ten obraz v zrcadle jsem já. To byla změna.

Druhá část proměny byla přeměna na večerní účes a výraznější líčení. Účes i líčení bylo bezvadný a já měla úplně chuť někam vyrazit, no ale byli tři odpoledne. Škoda. A tak jsem si to užívala jen před objektivem skvělé fotografky Barbory, která dokázala udělat krásný fotky i přesto, že já to pokládala za zcela nemožné.

No a reakce okolí? Přítel se synem: hmmm... pěkný! A ženský z práce, ty chtějí slyšet všechny podrobnosti, a hlavně vyzvídají, kde že jsem to byla a jestli jim dám adresu vašeho studia.

Ještě jednou děkuji a přeji mnoho spokojených klientek.

S přáním krásného dne 

Petra Šmatová

 

Proměna "před a po"

Na závěr, jako vždy, fotografie před a po proměně. Práce všech našich specialistů zabrala 6 hodiny a na proměně se podílely:

účes - Petra Chvistková, líčení/styling/foto (denní) - Monika Romanowska, foto (večerní) - Bára Havlíčková

Oblečení na focení zapůjčila značka Camaieu - děkujeme.

 

 

Máte chuť na velkou změnu?

Už dnes se k nám můžete objednat a poradíme vám, jaký účes, líčení a styl vám nejvíce sedne.

Vždy se zaměřujeme i na životní etapu, kterou si zrovna procházíte. Nový vzhled tomu přizpůsobíme.

Jdeme do hloubky.

Vyberte si svůj program proměny >>