Zde najdete spoustu inspirací na zesvětlení vlasů technikou balayage v různých barevných provedeních. Poradíme vám, jakým způsobem vlasy prosvětlovat v závislosti na vašem přírodním odstínu tak, abyste docílila wow efektu.

 

 

 

Poradíme vám, jaký typ zesvětlení zvolit podle vašeho barevného typu:

 

JARO - jemné přechody tón v tón ve slunečním duchu

 

 

U jarního typu je nesmírně důležité, aby vlasy vypadaly, jak zesvětlené od sluníčka. Slunce je symbolem jara a základním podtónem jarní barevné palety.

Jarní typy mají většinou blond vlasy a tak, pochopitelně, zesvětlení nikdy nevytvoří extrémní kontrast. Proto taky je potřeba zachovat jemné přechody a světlejší pramínky vždy musí mít lehce slaměný (nažloutlý) nádech. Vyvarujte se platinovým tónům - zesvětlení do bíla vás udělá bledou.

 

      

 

LÉTO - pramínky v platinovém odstínu (ash balayage)

 

 

Letní typy mají přírodní vlasy od blond až po tmavě hnědou. Pokud máte tmavé vlasy, je důležité, aby vlasy byly zesvětlené až od linie brady. V obou případech se ale doporučuje zesvětlování vlasů do popelavých tónů, klidně až do platinové blond.

 

       

 

PODZIM - prosvětlení v zářivě měděných tónech

 

 

 

Představte si sluneční podzimní den a procházku parkem plným spadlých listů. To přesně by se mělo odehrávat na vaší hlavě:) Zesvětlení by mělo být poměrně výrazné a vždy tónované do okrových, případně rezavých tónů.

 

     

 

ZIMA - držte se hořké čokolády:)

 

 

Inspiraci může být pro vás právě hořká čokoláda, ne mléčná, ne karamelová. Pokud preferujete výrazně barevné vlasy, zvolte nádech do fialova.

Vyhněte se extrémnímu odbarvení z téměř černých vlasů až na blond. Je to velmi nepřirozené a velmi těžké na údržbu. Vypadá dobře akorát na módních fotkách a vy víte, že je to nereálné.

 

    

 

Než se rozhodnete pro balayage...

I když je to moderní technika, tak musíte vědět, že je pro vlasy dost náročná. Obzvlášť pokud jsou pravidelně barvené na tmavý odstín. Barva se na vlasech vrství a je pak těžké ji odbourat. Je sice způsob, jak vlasy v průběhu odbarvování chránit, a tím myslíme konkrétně Olaplex , ale přesto počítejte s tím, že vlasy budou po balayage oslabené a že nový odstín ze zesvětlených konců se bude na začátku poměrně rychle vymývat.

 

Máte chuť na velkou změnu?

Už dnes se k nám můžete objednat a poradíme vám, jaký účes, líčení a styl vám nejvíce sedne.

Vždy se zaměřujeme i na životní etapu, kterou si zrovna procházíte. Nový vzhled tomu přizpůsobíme.

Jdeme do hloubky.

Vyberte si svůj program proměny >>