Na co si dát pozor před změnou vzhledu, ptali jsme se zakladatelky studia ProBeauty - Moniky Romanowské.

Prozradí vám mimo jiné, jak často byste měla měnit svoji image, co má ve vzhledu největší význam a podle čeho doporučuje nový účes.

 

 

 

Jak dlouho se věnujete proměnám?


Už je to dlouho - od roku 2009 - a máme za sebou více než 6500 úspěšných proměn vizáže.


Co se za tu dobu změnilo v tom, jak k proměnám přistupujete?


V prvních letech své praxe jsem byla ohromená tím, jak líčidla dokážou změnit výraz obličeje, jak správné oblečení dokáže vrátit dobrý pocit z postavy. Jak to hodnotím s odstupem času, byla to dost krátkozraká perspektiva.

Dříve jsem řešila hlavně finální efekt v den proměny.

 

 

 

Jak člověk zraje, tak vnímá věci více v souvislostech. Proto teď řeším spíše osobnost člověka, jeho životní cestu. Více chápu situaci ženy, která má děti, práci, je přetížená nebo v permanentním stresu. K tomu často řeší osobní život, rozvod či ztrátu někoho blízkého.

Už to není jen o tom, že si všichni užíváme na proměně den plný relaxace a krásy. Vnímáme ty důležité věci: životní směr, důvody, proč klientka chce změnit vzhled, a proč vlastně není se sebou spokojená.

Prostě jdeme do hloubky.

Ta změna je vidět i v komentářích>>, které nám klientky posílají. Proměna více zasahuje do jejích života.

    

1. Jak často by žena měla měnit svůj vzhled?

Pokud je váš život stabilizován a jste spokojená s tím, jaký je, stačí absolvovat proměnu jen jednou. Nastavit vzhled tak, aby seděl s vaší osobností a životním stylem.


Pokud jste ve fázi životních změn, jste na rozcestí, je možné, že budete potřebovat proměnu více než jednou. Pokud zrovna procházíte etapou životních turbulencí, bojujete za něco nebo za sebe - budete potřebovat image, která vás v tom podpoří. Pomůže vám, když z vás bude vyzařovat sebevědomí, síla a rozhodnost.

 

 

 

   Až se dostanete v životě na klidnější vody,

   nejspíše zjistíte, že už vám nevyhovuje asymetrický střih či barevné proužky ve vlasech.

   Budete chtít něco více přirozeného,

   necháte si třeba narůst vlasy a bude si užívat své ženské energie.

 

 

 

 

 

2. Co ve vzhledu je nejzásadnější? Vlasy, líčení anebo styl oblékání?

Pocit slušivosti vám dopřeje pouze sladění všech těch tři faktorů. Proto si dáváme záležet, aby na závěrečné fotce z proměny byly tyto prvky image v souladu.

Statisticky vzato ženy ale nejvíce řeší účes.

Vlasy jsou jedním z ukazatelů ženské krásy a jejich vzhled velmi často ovlivňuje to, jak působíme na své okolí a jak se cítíme.

Dobrou ukázkou je proměna Míši, která k nám přijela poprvé v roce 2012. Zrovna procházela složitým obdobím v partnerském životě. Chtěla také změnit zaměstnání a přenastavit svůj život. Doporučili jsme výraznou image plnou síly a vnitřní energie. Po 5 letech Míša k nám přijela znova. To už měla nového přítele, miminko a konečně byla spokojená, jak se její život vyvíjí. Nový účes vyjádřoval právě tu vnitřní harmonii a štěstí. 

 

 

3. Podle čeho váš tým navrhuje nový účes?

Nejzásadnější je jednoznačně barvený typ. Odhalení typu zaručuje, že nová barva vlasů vám opravdu sedne. Budete v ní vypadat přirozeně krásně a  budete se tak cítit i ráno (nenalíčená) před zrcadlem.

Další faktory jsou tvar obličeje, kvalita vlasů (hustota, růst), tvar postavy. Máte-li třeba široká ramena, doporučíme vám dlouhé vlasy (které opticky ramena zúží). Máte-li hranaté rysy obličeje, doporučíme vlnitou modelaci nebo prostříhaní, aby vlasy zjemnily ostré rysy. Vše se tady točí kolem matematiky a fyziky. To byste neřekli, že? U proměn hodně používáme pravidla optického klamu. Krása totiž je o proporcích a vyváženosti.

 

4. Jak se na proměnu připravit?

Hlavně si rozmyslet, proč vůbec chcete změnu, čeho tím chcete docílit. Je dobré si také rozmyslet, jaké jsou vaše mantinely, např. v délce vlasů.

 

 

   Nezbytné pro úspěch proměny je nechat prostor našemu týmu,

   nechat prostor na komunikaci.

   Pokud máte konkrétní zadání a chcete je do puntíku zrealizovat,

   můžete jít za jakýmkoliv kadeřníkem, nechoďte k nám.

 

   Chcete-li si nechat poradit, abyste jednou provždy věděla, co vám zaručeně sluší,

   jsme pro vás to pravé studio. 

 

 

 

 

 

Je dobré si před proměnou prozkoumat, jaké styly se vám líbí. Klidně si můžete připravit fotografie. Není ale dobré lpět na konkrétní ukázce, protože se velmi často stává, že v reálném životě je nepoužitelná. Nemáte pro zvolený účes vhodné vlasy nebo růst, anebo účes z fotografie nesedí k vašemu tvaru obličeje, či výšce postavy.

 

5. Jakou mám záruku, že nový vzhled zvládnu udržet doma?

Klíčové je, že po celou dobu trvání proměny se nás můžete ptát na cokoliv. Rádi se podělíme o tajné triky, které jsme získali díky letům zkušeností. 

Při každé části proměny klientka získává unikátní instruktáž. Vysvětlujeme, co děláme, proč to děláme a jak si s tím poradit doma. Vytváříme manuál, kde jsou sepsaná všechna doporučení. S tímto návodem, pokud ho nezahodíte hned druhý den, můžete doma trénovat a zlepšovat se.

Samozřejmě se vám asi hned nepovede zopakovat identický vzhled (nemáte léta praxe v oboru a často ani nástroje: štětec, kartáč na vlasy, správný odstín rtěnky). Je to ale začátek a kdykoliv po proměně náš tým je k dispozici.

Můžete se na cokoliv zeptat i po proměně. Rádi vše zopakujeme a dovysvětlíme. Jste přece naše vizitka:)

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

Máte chuť na velkou změnu?

Už dnes se k nám můžete objednat a poradíme vám, jaký účes, líčení a styl vám nejvíce sedne.

Vždy se zaměřujeme i na životní etapu, kterou si zrovna procházíte. Nový vzhled tomu přizpůsobíme.

Jdeme do hloubky.

Vyberte si svůj program proměny zde >>