Máme pro vás seznam 5 nejhorších vánočních dárků. Podívejte se, co nikdo nechce vidět pod stromečkem: něco praktického, něco do domácnosti, padělek, slevový kupón a nouzovka, čili vánočně zabalená pečující kosmetika.

Máme i tip na naprosto skvělý dárek, najdete v článku...

 

 

1. Něco praktického

ponožky, bačkory, pyžamo

 

 

Zkuste to pojmout jinak a ty samé kousky sežeňte v netradičním provedení. Třeba jako sexy spodní prádlo. Pokud si nejste jistí vkusem nebo konfekční velikostí, doporučujeme zvolit univerzální dárkový poukaz a obdarovaný/á už si vybere sám/sama.

 

2. Něco do domácnosti

tyčový mixer, vysavač, mop

 

 

Snad největší hrůza je, když dostanete něco, co není vlastně pro vás, ale hodí se to do domácnosti.
Místo věcí spojených s úklidem či vařením, se raději zaměřte přímo na dotyčnou osobu. Baví jí trávit čas v kuchyni? Zkuste kurz vaření - pozná nové lidi, rozšíří své obzory a hlavně něco zažije. Ráda se stará o svůj dům? Zpříjemněte jí tyto chvíle relaxační hudbou nebo hezkou vůní do interiéru.

 

3. Kosmetika

sprchový gel, deosprej

 

 

Když nevíte, co koupit, většinou skončíte u drogerie. Myslíte si: „Nic tím nezkazím a určitě se to bude hodit.“ A takto vzniká hromada nechtěné kosmetiky, která se sice jednou hodit bude, ale nemá v sobě absolutně nic osobního a není v ní vidět žádná snaha o to udělat radost.
Místo toho zkuste uvažovat, co má dotyčný/á opravdu rád/a. Nějakou konkrétní vůni či značku?

 

4. Padělek

kabelka, hodinky, oblečení

 

 

Není snad nic horšího než básnit o krásné kabelce od Louis Vuitton a dostat její čínskou nebo tureckou verzi. Úplně to zkazí radost a nosit takovou kabelku je pak vlastně ostuda. Odmítnout dárek je nezdvořilé, takže se dostáváme do situace, že dárek sice přijmeme, ale je to celkově trapné a nepříjemné. Když něco luxusního, tak jedině originál.

 

5. Poukaz na slevu

Slevový kupon nutí obdarovanou utrácet svoje peníze, takže to vlastně žádný dárek není.

Navíc sleva vzbuzuje dojem, že jste chtěli vy sami ušetřit a vybrali jste tu nejjednodušší cestu. Nedoporučujeme.

 

 

Jak dárkem zabodovat? 

Vymyslete něco, co obdarovaná si přeje, ale nemůže si to dovolit. Nezmínila se někdy o něčem, co by chtěla zažít. Ženy většinou dávají tipy na dárky nenápadným způsobem, třeba při sledování TV vám řeknou, že ty by se jim líbilo, tam by chtěly jet se podívat, tohle by jednou chtěly ochutnat atp. Zkuste vnímat a tipy si zapisovat.

Zvolíte-li dárkový poukaz na zážitek, dbejte na to, aby se cena neukázala na poukaze. Zkuste poukaz vyrobit sami, bude to více osobní.

 

 

 

Co pořídit pro člověka, která má všechno?

 

Takový problém míváme často s lidmi, kteří jsou úspěšní a vše, co potřebují, si můžou koupit sami. A tady je ten háček - pořiďte jim něco, co nelze koupit - volný čas (relaxaci) či sdílení společných zážitků. Hlavně naslouchejte a to celý rok. Vnímejte, o čem sní, co je baví, jaké mají plány a touhy.


Hodně štěstí při volbě dárků pro vaše milované.