Poradíme vám jak zvolit správný střih, vzor a látku oblečení, aby vaše prsa vypadaly dokonale. 

Věřte nám, velká prsa nejsou výhra. Mají svoje záludnosti a ku podivu se pro ně mnohem hůř shání slušivé oblečení. Většinou totiž návrháři počítají s menším až středním poprsím. Poradíme vám, jak najít to správné řešení přímo pro vás.

 

   

 

 

 

 

 

 

PRO MENŠÍ PRSA

Snažte se, aby výstřih nebyl moc hluboký. Mělký kulatý dekolt bude vhodnější. Ideálně, abyste navíc látku vrstvila (dvě trička přes sebe, šála, šátek, rozepnutá bunda nebo svetřík). Vsaďte na zdobení - šperk, kanýr či vodový výstřih vždy opticky prsa zvětší. Dodržujte pravidlo malých prvků: drobný vzor, úzká ramínka, malé kulaté kapsy na prsou. U elegantních šatů hledejte nařasení látky v dekoltu, zajímavou sponu či mašli, pomůže taky lesklá látka. Máte-li dlouhé vlasy, nechte je rozpuštěné a lehce zvlněné, to pomůže zamaskovat plošší dekolt. 

 

PRO VĚTŠÍ PRSA

Prospěje vám otevřený, poměrně hluboký výstřih, ideálně ve tvaru "V". Dekolt do špičky prsa zvýrazní a zároveň malinko zmenší. Noste rozhalenku a v saku vždy prohloubený výstřih s knoflíkem až pod prsami. Snažte se zdůraznit pas tak, aby oblečení v horním dílu připomínalo písmenko X. Doporučujeme taky širší a pevnější ramínka. Pokud zvolíte šperk, tak by měl být spíše velký (masivní). Jinak přehnané zdobení se nedoporučuje, takže zapomeňte na volánky, kanýr či kapsy na prsou. Sedne Vám vzor s větším motivem či svislé prvky (lemy, řada knoflíku, rozepnutý kabát).

 

Při navrhování oblečení je potřeba zohlednit celkový tvar postavy. Je tedy možné, že některá doporučení budou se malinko lišit v závislosti na šířce ramenou, pasu či boků. Pokud potřebujete řešení na míru, obraťte se na naši stylistku, která vám dopodrobna vysvětlí a nakreslí, jak by oblečení pro vás mělo vypadat, jak je najít v obchodě a  neztrácet čas zkoušením nevhodných kousků.

Více detailů o komplexní konzultaci stylu  najdete zde>>

Těšíme se na vás.

 

Na závěr ještě dvě ukázky nevhodně zvoleného oblečení pro menší prsa (Charlize Theron a Keira Knightly) a větší prsa (Kim Kardashian):

   

 

 Autorka: Monika Romanowska