Jaká je podstata ženskosti? Jaké vlastnosti muži na ženách hledají?

 Proč je tak těžké najít partnera? Proč je tak těžké mít spokojený vztah?

Proč je tak těžké najít rovnováhu mezi feministickými ideály (rovnoprávnost, pracovní úspěch) a šťastným domovem (partner, děti, rodina)?

 

 

1 3812142

 

Priority moderní ženy

Ono se všechno totiž poslední dobou dost vyhrotilo...

Ženy už nevědí, jak být spokojené a to hlavně proto, že chtějí mít všechno.

V žebříčku priorit už není druhé, třetí, čtvrté místo.

Vše je na prvním místě a proto ženy mají pořad pocit, že to nezvládají: že jsou špatné matky, že s partnerem se jen vzdalují.

Pojďme si tedy říct, jak se vrátit na správné koleje, jak v tom všem udělat pořádek.

Role ženy a muže byly v historii lidstva jasně dané. Instinkty a pudy nám vždy pomáhaly přežít a zachovat rovnováhu.

 

Pojďme znovu objevit definici ženskosti.

Jen tak můžeme najít partnera, který bude opravdovým mužem a tvořit vyrovnaný vztah.

Fyzickým vlastnostem jsme se věnovali v minulém článku (najdete ho zde>>).

Teď se soustředíme na povahové vlastnosti, které opravdový muž v ženě hledá.

Jelikož principem spojení ženy a muže je doplňování se, je potřeba se vyvarovat u sebe typickému mužskému chování.

 

Jak žena doplňuje muže

 

 

Pozitivní přístup k životu

Na rozdíl od mužů, kteří mají řešit problémy a zvládat kritické situace, žena by měla být pozitivně naladěná, optimistická, plná radosti. Muže dost odrazuje věčná nespokojenost či ukňouranost žen. Rozhodně se tedy vyplatí dbát na svoji psychickou rovnováhu, nepřetěžovat se, relaxovat, abyste tu dobrou náladu nemusela předstírat. Muž stejně pozná, jestli jste v pohodě nebo to jen hrajete.

Něha, jemnost a obětavost

To muži mají být tvrdí, silní a občas bezohlední. To proto, aby nás mohli v kritické situaci ochránit. Nezazlívejte jim tedy, že nemají chuť se pořád jen mazlit, že je nebaví starat se o nemocné dítě. To žena má v sobě přirozené poklady starostlivostí, díky kterým se dokáže postarat o svoji rodinu, děti. Muž je jakousi formou (postaví dům) a žena tu formu vyplňuje (z domu udělá domov, z příbuzných rodinu).

 

1 138184064

 

Schopnost naslouchat

Ženy komunikují mnohem více než muži a proto bychom mohli říct, že mluvit je ženská věc. Na druhou stranu ale je čistě ženskou vlastnosti vnímat verbální projev a přitom číst mezi řádky, bezchybně vnímat řeč těla. Ženy dokážou zapojit svůj instinkt a díky tomu z rozhovoru odnést mnohem více informací než samotná slova. Proto taky jsou skvělými posluchači a tuto vlastnost se vyplatí pěstovat. Muži nemají rádi ženy, které pořad mluví. Upovídané k nezastavení jsou tedy na předem prohrané pozici. A to i proto, že nejtypičtější mužskou vlastnosti je dominovat, i v rozhovoru.

Submisivita

Tato ženská vlastnost je velmi často vnímaná, jako záporná nebo hanlivá. Často uvažujeme stylem "Když se podřídím, budu méněcenná". Ono to tak ale vůbec není. Ve vztahu žena-muž jde o doplňování.

Hledáte-li muže, kterého budete živit, kterému budete všechno zařizovat a vyřizovat, kterého budete vést za ruku a který všechny problémy nechá na vás, pak je to v pořádku. Buďte silná, dominantní a přísná. V určité chvíli ale nejspíše zjistíte, že vlastně nejste šťastná, že je toho na vás moc, že potřebujete pomoc.

Správně chápaná submisivita ve vztahu znamená jakési odevzdání, spolehnutí na to, že partner se o vás dobře postará, že vám neublíží, že mu zkrátka věříte. To je přece jeden v nejvýznamnějších způsobů vyznání lásky.

Tajuplnost

Nejpřitažlivější ženy jsou ty, které nelze mít hned. Muž musí cítit, že stálo velké úsilí získat si vás. Konec konců je to stejné se vším. To, co vás stalo hodně práce, více si vážíte než to, co vám spadlo do klína jen tak. Muž touží po tom dobývat, ale musí taky vidět, že to není marná snaha. Buďte tedy tajuplná a mírně nepřístupná (neplést s nafoukaností).

 

1 94118574

 

Jedinečnost a sebevědomí

Aby muž měl pocit, že stoji to za to vás dobýt, musí na vás vidět, že si sebe vážíte, že znáte svoji hodnotu. Když trpíte pocitem méněcennosti, nebudete pro pravého muže zajímavá. Spíše přilákáte partnera, který si bude na vás léčit svoje nízké sebevědomí např. tím, že vás bude ponižovat nebo týrat. To mu teprve dá pocit, že něco dokázal. Než se tedy pustíte do hledání partnera, vyřešte svoje mindráky. Když budete v pohodě, najdete partnera, který taky bude. To vám zaručí spokojený vztah.

Objevte svoje dobré stránky, svoje talenty. Poznáte-li sebe, získáte pocit jedinečnosti a to je klíčové v budování zdravého sebevědomí.

Na každé z vás je něco krásného. Jak po fyzické, tak i mentální stránce. Chcete-li být šťastná, potřebujete tu krásu objevit a pěstovat. 

Bude nám cti, jestli do toho objevování zapojíte i naše studio proměn.

 

Máte chuť na velkou změnu?

Už dnes se k nám můžete objednat a poradíme vám, jaký účes, líčení a styl vám nejvíce sedne.

Vždy se zaměřujeme i na životní etapu, kterou si zrovna procházíte. Nový vzhled tomu přizpůsobíme.

Jdeme do hloubky.

Vyberte si svůj program proměny zde >>