Jestli míváte problémy s šupinky, zarudnutím, leskem, pupínky či pocitem stažení pokožky, otestujte si v  našem článku, zda správně pečujete o pleť.

Věděla jste, že až pětina žen chodí spát bez odlíčení? Odumřelé buňky pokožky vytvářejí spolu s kožním tukem a krémem vrstvu, kvůli které je pokožka bledá a s vyrážkou.

Ověřte si, jestli váš ranní a večerní rituál péče o pleť není příčinou všech problémů.

 

 

1 64679861

 

Normální pokožka

je skutečným štěstím. Dobře prokrvená, s jemnými póry, nejsou na ní mastná ani suchá místa. Když bude v přípravku na čistění takové pleti troška alkoholu, nenaruší to její zdravou rovnováhu.

Večer: K odstranění make-upu a pudru se hodí jemné gely. Ty uvolní make-up doslova za vteřinu a dají se snadno smýt vodou. Čím kratší dobu je čistící gel na pokožce, tím lépe. Dají se koupit gely i bez obsahu mýdla, aby se na pokožce mohla znovu rychleji obnovit vrstva lipidů. Normální kůže občas snese i mýdlo. Jestliže obsahuje i látky, které zadržují vlhkost, například glycerin, je takové mýdlo přímo ideální pro zimní období. Zima v kombinaci s vyhřátým vzduchem totiž dokáže vysušit i normální pokožku.

Ráno: Normální pokožce stačí čištění pleťovým tonikem bez obsahu alkoholu. V oblasti T-zóny (čelo - nos - brada) se nachází mnoho tukových žláz. V těchto místech se leskne i normální typ pokožky. Proto na tato místa nikdy nepoužívejte krém vhodný pro mastnou pleť, podporuje totiž vysoušení pokožky.

 

Mastná pokožka

nemá téměř žádné vrásky, protože produkuje nadbytečné množství kožních tuků. Ovšem kvůli zvýšené produkci tukových žláz jsou i póry na pokožce rozšířené, pleť všeobecně působí jako špatně prokrvená a náchylná ke znečištění. Jasná věc – potřebuje všechny prostředky, které póry stahují.

Večer: Pleť čistěte obzvlášť důkladně s pomocí odličovacího ubrousku. Vhodné jsou i gely a pěny s obsahem kyseliny křemičité – působí totiž antibakteriálně. Pro hlubší čištění skutečnými peelingy se na akné doporučuje používat přípravky bez droboučkých čistících částeček. Například peelingový pudr, ze kterého vznikne v kombinaci s trochou vody pěna, která pokožku vyčistí. Nadbytečný tuk pohlcují minerální části, které se nacházejí především v pleťovém toniku.


Suchá pokožka

je velmi citlivá. Tvoří se na ní jemné šupinky a vrásky, je také náchylná na zarudnutí. Po umytí se velmi rychle napne. Chybí jí především tuk, který je důležitý proto, aby se jednotlivé kožní vrstvy udržely pohromadě. Fungují jako ochranná bariéra proti vysoušení. Suchá pokožka bývá typickým fenoménem u žen starších 40 let.

Večer: Make-up byste měla setřít výživným mlékem s antioxidanty (např. zelený čaj), ale zásadně bez obsahu mýdla a alkoholu. Lehčími variantami jsou gelové krémy a čistící mléka s mandlovým olejem. Obzvlášť v zimě snese suchá pokožka speciální čištění s pomocí oleje a vody.

 

1 48639597

 

Nikdy nezapomeňte:

na večerní důkladné vyčištění a následnou aplikaci nočního krému. Díky tomu může po celou noc probíhat buněčná obnova. Plet´ nezapomeňte vyčistit i ráno - odstraníte tak přebytek kožního mazu.

Aby se pleť ve spánku co nejvíce zregenerovala, stačí jednoduchý trik. Před nanesením nočního krému kůži jemně postříkejte termální vodou.

 

Zdroj: www.prozeny.blesk.cz