Věděla jste, že více než 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky. Jak jste na tom vy? 

Připravili jsme pro vás krátký seznam bodů, podle kterých zjistíte, jestli nosíte správnou velikost. 

1) Obvod podprsenky se posouvá směrem nahoru

Podprsenka musí být kolem těla zapnutá vodorovně, to znamená, že by zapínání mělo být ve stejné výšce jako přední část podprsenky.
Pokud se zapínání posouvá po zádech směrem vzhůru, značí to příliš velký obvod podprsenky. Doporučujeme v takovém případě zmenšit velikost obvodu a úměrně také navýšit velikost košíčků.

 

2) Ramínka se příliš zařezávají do kůže

Váhu poprsí by měl držet především obvod podprsenky. Pokud se vám ramínka nepříjemně zařezávají do kůže, pravděpodobně máte příliš velký obvod, a proto prsa drží pouze ramínka. To může způsobovat nejrůznější zdravotní problémy od bolestí zad, krční páteře až po migrény. Doporučujeme zvolit pevnější obvod a dostatečně hluboké košíčky. Uvidíte, že se vám od bolesti ramen a zad uleví.

 

3) Prsa přetékají z košíčku

Pokud vám ňadra utíkají z horní části košíčků a tvoří tak nevzhledné boule, značí to příliš malé košíčky podprsenky. Zvolte větší velikost košíčku tak, aby kostice lemovala prso po celé jeho délce a neodstávala na hrudníku. Košíčky by měly být dostatečně hluboké. Pokud máte podprsenku ve správné velikosti, pak poprsí hezky sedí v košíčku, ať už děláte jakýkoli pohyb.

 

4) Kostice neleží na hrudním koši, ale odstává

Kostice musí lemovat prso po celé jeho délce. Nikde se nesmí zapichovat do měkké hrudní tkáni a neměla by odstávat od těla. Kostice podprsenky musí dokonale přiléhat na hrudník a to zejména ve středu podprsenky. Často nám zákaznice říkají, že jim prodavačka v jiném obchodě řekla, že v "jejich velikosti" jim nikdy nebude kostice přiléhat na hrudník. Toto je ovšem velká nepravda. Stačí zvolit dostatečně hluboké košíčky, které krásně pojmou celá ňadra.

 

5) Při zvednutí rukou prsa „utíkají“ spodem podprsenky

Podprsenka by měla zůstat na svém místě, ať se předkloníte, zvednete ruce nebo uděláte jakýkoli jiný pohyb. Pokud se vám stává, že vám při zvednutí rukou kostice vyjede mírně nahoru a odhalí se tak část poprsí, máte zcela určitě špatnou velikost podprsenky. V takovém případě doporučujeme zvolit pevnější obvod v kombinaci s většími košíčky.

 

podprsenka porovnani modified

 

Kdo vám poradí s podprsenkou?
Pokud si nevíte rady, svěřte se do rukou specialistů a nechte si vybrat skvěle padnoucí podprsenku.

Doporučujeme obchody "Správná podprsenka".