Vytvořili jsme pro vás seznam největších módních faux pas,

kterých se dopouští mužská část naší populace.

 

 

 

1. Pach místo vůně

Jestli je něco, co může ženu zákonitě odpudit, je to právě nepříliš vonící mužské podpaží. Tento pach dokáže odpudit nejen ženu, ale také vaše okolí.

Proto dbejte na hygienu a používejte deodorant či antiperspirant. Deodorant Vám pomůže od potu a antiperspirant zabrání nepříjemné vůni z Vašeho podpaží.

Pokud se chcete vyhnout nehezkým flekům na košili, doporučuji si pořídit podvlékací tričko či nátělník. Obojí je v rámci společenské etikety vyžadováno.

 

2. Špinavé boty

Řeč není jen o teniskách, ale prakticky o všech botách, které zahrnuje váš botník. Špinavé boty jsou ve společnosti zkrátka neomluvitelné a dokážou zkazit celý dojem. V tomto případě Vám nepomůže ani drahý oblek za desetitisíce. Na čistotu obuvi se musí hledět!

Nejlépe si pořídit vosk na boty, který aplikujete na obuv, chvíli necháte zaschnout a poté vyleštíte. Jak jednoduché:)

 

3. Neladící pásek a boty

V pánském odívání je pár pravidel, která by se neměla porušovat. Jedním z nich je, že by pásek měl ladit s botama. To znamená, pokud si obléknete černý pásek, zákonitě byste k němu měli dát i černé boty. Pokud si dáte hnědý pásek, dejte si k němu hnědé boty. Porušení tohohle pravidla ve společnosti, by Vás mohlo znemožnit.

Dále se vyhýbejte příliš výrazným a mohutným páskům. Zvláště ke společenským oblekům by pásek měl být co nejjednodušší.

 

4. Příliš krátké ponožky

Když se posadíte a dáte si nohu přes nohu, nemělo by se Vám stávat, že krom ponožky bude čouhat ještě vaše chlupaté lýtko. Pro ženy je to trochu odpuzující a na pracovní schůzce či pohovoru by Vám to mohlo přinést mínusové body, co se týče prvního dojmu.

Proto si pořiďtě dlouhé společenské ponožky, které se Vám během dne nebudou shrnovat dolů.

 

5. Batoh k obleku

Asi známe z hromadné dopravy obrázek muže, který má na sobě oblek a přes něj má špinavý sportovní batoh. Sice existují i stylové modní batohy, ale ty se zkrátka ke společenskému oblečení nehodí.

Pokud právě přemýšlíte jakou tašku zvolit právě k tomuto druhu oblečení, nejlepším řešením bude kožená taška do ruky, popřípadě nylonová taška na notebook. Zde si jen dejte pozor, aby popruh nekřižovat tělo. Je lepší tašku nosit jen přes rameno, vyhnete se tak pomačkanému obleku.

 

6. Špatná délka kravaty

Špatná délka kravaty je častým problémem českých mužů a přitom je na ni tak jednoduché pravidlo, kravata by měla končit na sponě pásku.

 

10ch

 

7. Nesprávná délka kalhot

Správná délka kalhot je taková, která utvoří jednu lehkou vlnu na přední straně nad nártem a vzadu dosahuje konec kalhot přesně do bodu, kde se setkává podpatek s botou. Výjimkou jsou úzké nohavice například u skiny jeansů. Takové úzké nohavice mohou být kratší a dosahovat tak třeba i dva centimetry nad hranu podpatku. Řiďte se tedy vždy šířkou nohavice.

 

8. Trekové sandály

Pro české muže je tento druh obuvi velice oblíbený, nejspíš proto, že zde máme tolik horolezců a zapřisáhlých sportovců, kteří se právě vrací z horské túry. Ať si to přeberete jako ironii, nebo ne, je opravdu vhodnější do města zvolit jiný druh obuvi. Někdy ve městě potkáváme i muže, kteří jsou schopni do těchto bot obout ponožky... Myslím si, že toto nepotřebuje komentáře :)

Dáme si proto jednoduché pravidlo, do otevřených bot, ponožky zkrátka nepatří a pokud Vám je na nohy zima, zvolte uzavřenou obuv.

 

9. Neznalost etikety

Myslím si, že málo který muž ovládá pravidla etikety, důkazem toho jsou například společenské události jako svatby, firemní večírky, obchodní schůzky či plesy.

Je zkrátka dobré vědět, že na ples si neoblékneme košili z krátkým rukávem ( že ano pánové :), na obchodní jednání neobujeme tenisky a na svatbu nepůjdeme v riflích (pokud to samozřejmě nebude v pozvánce). Zkrátka orientovat se v etiketě a pravidlech oblékání je důležité a je dobré o nich vědět.

 

10. Ignorace k oblékání

Hodně mužů oblékání hodně ignoruje a vystačí si s pár kusy oblečení na hodně dlouhou dobu.

Oblek máme ještě z tanečních, kalhoty jsem si kupoval před 2 lety a kravatu přece novou nepotřebuju, protože jsem si jednu koupil na svatbu a ta mi přece stačí. Přitom je to opravdu škoda, protože to jak jsme oblečení je první, co na Vás člověk vidí, aniž bychom promluvili a utváří první dojem, ať už na první schůzce, či obchodním jednání. Vždy myslete na to, že není dobré podceňovat to, co máte právě na sobě. Mnohdy Vám to může pomoci k pracovnímu místu či povýšení v práci :)

Pokud v našem seznamu jste se našli, doporučujeme individuální konzultaci se stylistkou.

 

Autorka: Eva Štepanovská - stylistka ProBeauty